Rodzice byłych żołnierzy uhonorowani srebrnym medalem

W budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy zostały wręczone srebrne medale za zasługi dla obronności kraju. Medale otrzymali rodzice, których synowie wzorowo pełnili służbę wojskową.

 

W asyście Starosty Powiatu Dębickiego ppłk Mirosław Ciesielski – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu, wręczył czternaście srebrnych medali rodzicom, co najmniej trzech żołnierzy, którzy wzorowo pełnili służbę wojskową w obronie naszego kraju. Odznaczenia zostały przyznane przez Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej mieszkańcom miasta i gminy Dębica oraz gmin: Pilzno, Ropczyce i Wielopole Skrzyńskie. Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z 25 kwietnia 1966 roku, odznaczenie to stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal ten można nadawać również w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Przybyli na uroczystość wręczenia tej odznaki rodzice nie kryli wzruszenia i poczucia dumy ze swoich dzieci.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego, przy uroczystej oprawie muzycznej Wojska Polskiego zostały wręczone odznaczenia i upominki. Następnie każdy uhonorowany medalem miał wykonane pamiątkowe, okolicznościowe zdjęcie. Na koniec wszyscy uczestnicy wysłuchali Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego „My pierwsza Brygada”.

Comments are closed.