Rodzinne rywalizacje w Szkole Podstawowej Nr 2 w Dębicy

W szkole podstawowej nr 2 w Dębicy odbyła się 12 edycja Turnieju Rodzinnego „O Pantofelek Królowej Jadwigi“. W konkursie pod hasłem „Wesoła Szkoła ” rywalizowało ze sobą 24 drużyny z Powiatu Dębickiego.

 

Turniej w którym biorą udział przedszkolaki ma na celu promocję szkoły jako miejsca przyjaznego dla dziecka. Każdy uczestnik zabawy miał w swojej drużynie rodzica lub opiekuna prawnego. Zdaniem organizatorów konkurs daje możliwość ekspresji dziecięcej emocjonalności i twórczego wyrażania siebie.

W tym roku rywalizacji przyglądał się między innymi Mariusz Szewczyk – burmistrz Dębicy oraz poseł Jan Warzecha, którzy ufundowali także nagrody dla wszystkich uczestników zabawy. Przypomnijmy, że pierwszy taki konkurs zorganizowany został w szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy jedenaście lat temu i wtedy w formie tanecznej „o pantofelek Królowej Jadwigi“ walczyły dzieci z całego powiatu.

Dziś konkurs przybrał formę turnieju podczas którego przedszkolaki poprzez zabawę rywalizują ze sobą w różnych konkurencjach. Uczestniczące w konkursie dzieci mogły wykazać się znajomością podstaw matematyki, przyrody, a także bajek.Nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych w których rywalizowały nie tylko przedszkolaki, ale także ich rodzice.

Cała impreza miała bardzo przyjazny charakter i zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach było sprawą drugorzędną. Najistotniejsza natomiast była dobra zabawa, integracja dzieci i rodziców oraz edukacja najmłodszych poprzez zabawę w grupie rówieśników.

Jak podkreślała w rozmowie z nami Grażyna Witkowska-Gac – organizatorka konkursu oraz Dorota Piękoś – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dębicy przez kilkanaście lat konkurs stał się bardzo popularny wśród dzieci i rodziców, a dzięki sponsorom stał się turniejem z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania są tylko trzy pantofelki, ale każde dziecko dostaje pamiątkową nagrodę. Najważniejsze są jednak walory edukacyjne i zapoznanie maluchów ze szkołą, która dzięki takim zajęciom „nie jest już taka straszna“
i staje się przyjazna dla przyszłego pierwszoklasisty.

Comments are closed.