Rowerem po Gminie Dębica

Blisko pięćdziesiąt osób uczestniczyło w pierwszej wycieczce rowerowej po Gminie Dębica. Rajd rowerowy to pomysł wójta Stanisława Rokosza, przygotowany i zrealizowany przez Wydział Promocji Gminy oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury
i Bibliotek Gminy Dębica.

 

Miłośnicy dwóch kółek z całej Gminy Dębica wspólnie pokonali trasę około dwudziestu ośmiu kilometrów. Wycieczka miała charakter rekreacyjno-edukacyjny i każdy niezależnie od wieku mógł wziąć w niej udział. Początek trasy organizatorzy wyznaczyli przed Kompleksem Basenów NEMO. Zdaniem pomysłodawców tego przedsięwzięcia takie wspólne podróżowanie na rowerze to znakomita forma aktywnego spędzania tegorocznych wakacji w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Pomysłodawca przedsięwzięcia Stanisław Rokosz oraz organizatorzy Krzysztof Lipczyński – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu
i Rekreacji Gminy Dębica oraz Marcin Ciszek-dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica przywitali uczestników imprezy, dziękując im za przybycie oraz udział w promowaniu malowniczych tras rowerowych znajdujących się na terenie całej Gminy. Włodarze oraz organizatorzy wspólnie z wszystkimi rowerzystami przejechali całą trasę rowerowego rajdu. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Straży Gminnej oraz ratownicy Pogotowia Medycznego.

Trasa przejazdu przebiegała po niezwykle urokliwych terenach naszej Gminy, a uczestnicy mogli podziwiać piękne krajobrazy. Wycieczka miała także charakter dydaktyczny i każdy mógł dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat dębickiego regionu. Na mecie organizatorzy przygotowali dla wszystkich smaczny posiłek z grilla, rozlosowano też upominki w postaci zestawów kosmetyków i gadżetów z Uzdrowiska Latoszyn Zdrój. Podczas tegorocznych wakacji zaplanowano jeszcze klika wycieczek rowerowych po Gminie Dębica. Zabawa, jak podkreślali uczestnicy, była doskonała, zatem z pewnością warto wziąć udział w kolejnych takich rowerowych rajdach po naszej gminie.

Comments are closed.