Rozmawiali o nowych usługach medycznych w Dębicy

Starostwo Powiatowe, Dębicki Klub Biznesu oraz Centrum Medyczne Medyk zorganizowało konferencje „Instrumenty współpracy dla przedsiębiorców”. Głównym tematem konferencji była ponadstandardowa opieka medyczna realizowana w Centrum Medycznym Medyk.

 

Na spotkaniu licznie pojawili się przedsiębiorcy, którzy należą do Dębickiego Klubu Biznesu, władze powiatu dębickiego, samorządowcy, lekarze. Na konferencji poruszany był aspekt zdrowia, po to, żeby w towarzystwie przedsiębiorców, lekarzy i samorządowców zastanowić się jakie usługi medyczne są potrzebne dla mieszkańców naszego powiatu.

W Dębicy powstaje oddział Centrum Medycznego Medyk, który na Podkarpaciu istnieje od 30 -u lat. Przychodnia lekarska w Dębicy będzie mieścił się przy ul. Kwiatkowskiego. Właśnie trwa gruntowny remont budynku po byłym hotelu. Prezesem zarządu Centrum Medycznego „Medyk” jest lekarz, kardiolog Stanisław Mazur. „Medyk” w Dębicy będzie mieścić się niedaleko szpitala powiatowego. Obie placówki na pewną będą walczyć o pacjentów.

Medyk to największa placówka związana z zakładami pracy z terenu miasta Rzeszowa i okolic, ma 26 oddziałów zatrudnia 780 osób. Otwarcie oddziału w Dębicy planowane jest na lipiec tego roku. Podczas konferencji głos zabrali także przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, Podkarpackiego Centrum Innowacji i rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Comments are closed.