Rozpoczęcie wakacji w kompleksie basenów Nemo

Uroczyście otwarto sezon kąpielowy i przywitano wakacje na terenie Kompleksu Basenów Nemo w Pustkowie – Osiedlu. Z pomocą służb ratowniczych przeprowadzono także akcję informacyjno – edukacyjną.

Oficjalnego otwarcia letniego sezonu kąpielowego z Firmą LERG dokonali : Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Przewodniczący Rady Gminy Dębica – Piotr Żybura, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński oraz Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Rafał Polański, którzy dziękowali wszystkim za liczne przybycie, życząc tym samym, by trwające wakacje dostarczyły wiele radości i niezapomnianych chwil spędzonych w przyjaznym gronie najbliższych osób i dostarczyły wielu przyjemnych doznań.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica przy wsparciu Firmy LERG przygotowali dla wszystkich osób szereg atrakcji m.in.: mobilny park linowy , strefę hamakową z 26 hamakami rozłożonymi w lasku, dmuchany wodny tor przeszkód, plażę palmową
z huśtawkami i klockami, wielki dmuchany statek piratów wraz z zjeżdżalnią, pełno wymiarowe boisko do gry w siatkówkę plażową.

Z pomocą służb ratowniczych przeprowadzono na terenie kompleksów basenów Nemo akcję informacyjno – edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” Podczas wypoczynku na basenie nie odbyło się bez groźnego zdarzenia, w którym wzięli udział nie tylko ratownicy na basenie, ratownicy medyczni, ale w ubraniu do wody skoczył także Krzysztof Lipczyński – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, aby pomóc w akcji ratowania chłopca, który utknął w dmuchanej zabawce. Choć początkowo wyglądało to groźnie, wszystko dobrze się skończyło.

Podczas otwarcia nie zabrakło zabaw w wodzie, które poprowadziły animatorki. Przez dwa pierwsze dni wakacji, wstęp na basen był wolny, a upalna pogoda sprawiła, że kompleks Nemo w Pustkowie – Osiedlu odwiedziła rekordowa liczba osób.

Comments are closed.