Kiedy zostanie zmodernizowany dębicki Rynek?

Rynek w Dębicy nie będzie na razie modernizowany. Dlaczego tak ważna inwestycja, która powinna być wizytówką naszego miasta, nie jest realizowana? Sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

O konieczności remontowania dębickiego Rynku burmistrz Mariusz Szewczyk mówi od 2015 roku. Na razie jest tylko współpraca ze studentami Politechniki Krakowskiej, którzy przedstawiają koncepcje zagospodarowania Rynku, a ich prace można oglądać na kolejnych wystawach pokonkursowych w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Burmistrz Mariusz Szewczyk podkreśla, że pod koniec roku zostanie wybrany już projekt na zagospodarowanie dębickiego Rynku.

Rynek powinien być wizytówką miasta, a tak nie jest. Stare fontanny, nieładna muszla koncertowa i kilka ławeczek nie sprawiają, że chętnie się tu przebywa. Stefan Bieszczad radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego podkreśla, że najważniejsze jest zabezpieczenie funduszy na modernizację dębickiego Rynku. Burmistrz Mariusz Szewczyk w rozmowie z reporterami PTVR mówił, że przebudowa Rynku jest wpisana w strategię rozwoju miasta na najbliższe lata.

Comments are closed.