Salony fryzjerskie i kosmetyczne już otwarte

Wznowiono działalność salonów fryzjerskich jak i kosmetycznych. To na pójście do fryzjera czekaliśmy najbardziej bo trudno samemu sobie ostrzyc włosy, czy zrobić balejaż. Fryzjerzy przyjmują, ale w zaostrzonych warunkach sanitarnych.


Klienci przychodząc do salonu muszą mieć obowiązkowo maseczkę, rękawiczki i zanim zasiądą w fotelu – zdezynfekowane ręce. Obowiązkowa dwumetrowa  odległość między klientami.  Po każdym kliencie obowiązkowo należy zdezynfekować miejsce. Przepisy sanitarne mówią także o stosowaniu pelerynek czy osłon, które klientki otrzymują przy nakładaniu farby do włosów.

W salonie powinno znajdować się jak najmniej osób, dlatego zlikwidowano poczekalnie, klienci gdy przyjdą przed umówioną wizytą, muszą poczekać na zewnątrz. W salonie fryzjerskim nie powinno się używać, ani wyjmować telefonu komórkowego. Choć obostrzenia sanitarne są duże, klientów nie brakuje, wszyscy stosują się do wyznaczonych przepisów, fryzjerzy są zapracowani, nie tylko czeszą, strzygą, farbują, ale także odbierają telefony i umawiają oczekujących na kolejne wizyty. Ponownie jak i my klienci nie mogli doczekać się kiedy nareszcie będą otwarte salony fryzjerskie. 

Comments are closed.