Sejmik bez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej

Andrzej Szlęzak, kandydat Koalicji Obywatelskiej na przewodniczącego komisji rewizyjnej podkarpackiego sejmiku, znowu został odrzucony przez radnych PiS. Ugrupowanie chce nowelizacji ustawy o samorządzie, bo ten bez komisji rewizyjnej nie może działać.

 

Podczas piątej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego jednym z pierwszych punktów był wybór przewodniczącego komisji rewizyjnej. To kluczowa komisja, bez niej samorząd województwa nie może na dłuższą metę funkcjonować. Zgodnie z prawem przewodniczącego zgłasza największy opozycyjny klub.

Na Podkarpaciu, gdzie rządzi PiS, największy klub opozycyjny ma Koalicja Obywatelska. I już po raz czwarty zgłasza na przewodniczącego komisji rewizyjnej Andrzeja Szlęzaka, byłego prezydenta Stalowej Woli, wieloletniego samorządowca. Przed obradami Sejmiku, poseł Zdzisław Gawlik, przewodniczący Podkarpackiej Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że Andrzej Szlęzak będzie konsekwentnie.

PiS jednak konsekwentnie odrzuca kandydaturę Andrzeja Szlęzaka. To jedyny kandydat z tego klubu, którego radni rządzącego ugrupowania nie są w stanie zaakceptować. Prawo i Sprawiedliwości zapowiada, że w związku z takim działaniem opozycji będzie zabiegać o wprowadzenie zmian w ustawie o samorządzie województwa.

Comments are closed.