Seryjny podpalacz w gminie?

W miejscowości Brzeźnica po raz kolejny w tym roku palił się las. Do takich zdarzeń na terenie Gminy Dębica dochodzi ostatnio coraz częściej.

 

Już po raz kolejny strażacy wyjechali do gaszenia płonącego lasu w gminie Dębica. Tym razem w akcji udział brały dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Pustyni, Brzeźnicy
i Paszczyny. Mieszkańcy Gminy Dębica nie wierzą już, że tak często płonące lasy, trawy i nieużytki w pobliżu ich domów, to zwykły zbieg okoliczności.

Najprawdopodobniej są to celowe podpalenia, których sprawcą jest albo jeden, albo kilku podpalaczy. Reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR obecni na miejscu zdarzenia rozmawiali z mieszkańcami okolicznych terenów, którzy obawiają się o swoje życie, zdrowie oraz mienie i są przekonani, że podpaleń dokonuje ta sama osoba. Niekontrolowane wypalanie traw i pożary nieużytków w tym roku w całej Polsce doprowadziły już do wielu tragedii.

Kara za takie podpalenia jest wysoka, ponieważ podpalaczowi może grozić nawet 10 lat więzienia. Niestety schwytanie lub ujawnienie takiej osoby, nie jest prostym zadaniem, ale coraz częściej udaje się jednak ukarać sprawców takich zdarzeń, którzy zwykle nie zdają sobie sprawy z tego, jak groźne mogę być skutki ich bezmyślnego czynu. Do tematu powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.