Ślubowanie nowych radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Ślubowaniem dwóch nowych radnych rozpoczęła się Sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Dotychczasowe radne:
Maria Kurowska i Teresa Pamuła będą sprawować poselski mandat.

 

Nowi radni to Andrzej Ćwierz i Monika Brewczak i to oni złożyli ślubowanie, otrzymali też gratulacje od zarządu. Zanim doszło do ślubowania złożono gratulacje tym radnym, którzy w wyniku wyborów parlamentarnych zasiądą w ławach poselskich: radna Sejmiku
i jednocześnie członek zarządu województwa podkarpackiego – Maria Kurowska oraz wiceprzewodnicząca Sejmiku – Teresa Pamuła. Obie startowały z listy PiS w okręgu nr 22 w Krośnie.

Gratulacje przyjęła obecna na sesji Sejmiku Ewa Leniart – wojewoda podkarpacka, była radna Sejmiku, która też będzie sprawować poselski mandat. Członek zarządu Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska podczas swojego wystąpienia zwróciła uwagę na to, że kobiety zdobyły mandaty poselskie, a to jest znakiem czasu. Podkreślała, że wyborcy mają zaufanie do kobiet.

Kiedy pracowały na swoich funkcjach potrafiły pokazać, że zależy im na rozwiązywaniu problemów, a nie na konfliktach. Mandat po Marii Kurowskiej objęła Monika Brewczak, a po Teresie Pamule Andrzej Ćwierz. Monika Brewczak, pochodzi z Sanoka jest dyrygentem
z tytułem naukowym doktora, prowadzi zespół soulowy. Andrzej Ćwierz to były poseł, nauczyciel fizyki, również z tytułem naukowym doktora, były doradca marszałka Ortyla.

Comments are closed.