Spektakl z okazji XX- lecia Akademii Tańca i Ruchu „Soul Dance” w Dębicy

XX– lecie działalności obchodziła Akademia Tańca i Ruchu „Soul – Dance” z Dębicy.Z tej okazji w Domu Kultury „MORS” odbył się niezwykle wzruszający spektakl pt. „Droga życia”, w którym udział wzięły wszystkie również te najmłodsze dzieci, zaczynające swoją „przygodę z tańcem” w Akademii „Soul Dance”.

Edyta Mędrek-Śliwa, która 20 lat temu założyła „Soul Dance”, była także autorką scenariusza i reżyserką tego przedstawienia.

Z nostalgią i dumą wspomina sukcesy na przestrzeni tych dwudziestu lat działalności.

A sukcesów „było ich sporo”…

Nikt nie ma wątpliwości, że zdecydowanie najlepszą tancerką Akademii Tańca i Ruchu „Soul Dance” jest Karolina Olszewska, która na mistrzostwach międzynarodowych zwykle staje na najwyższym podium.

Pod koniec ubiegłego roku Karolina Olszewska wygrała ogólnopolski program „You Can Dance – Nowa Generacja”, głosami jury i widzów, którzy pokochali ją za profesjonalizm, umiejętności, kreatywność, a także „wielkie serce do tańca i siłę do walki” o zwycięstwo..

Pomimo wielkich sukcesów młoda dębiczanka – Karolina Olszewska jest skromna i bardzo sympatyczną dziewczyną.

Zaczynała w „Soul – Dance” mając 3 lata, obecnie ma 13 lat i w tym roku obchodzi także swój jubileusz – 10 lecia nauki tańca i występów na scenie.

Karolina podkreślała również w rozmowie z reporterami PTVR, że nie wyobraża sobie nauki tańca w innej szkole.

„Soul Dance” to wyjątkowa szkoła w naszym mieście. Jej podopieczni na każdych zawodach są w czołówce najlepszych tancerzy w Polsce.

Spektakl „Droga życia” obejrzał także Maciej Małozięć – wiceburmistrz Dębicy.

Akademia Tańca i Ruchu „Soul Dance” zatrudnia wybitnych choreografów i instruktorów, którzy profesjonalnie uczą sztuki tańca młodych ludzi, a przede wszystkim „wpajają im miłość do tańca i występów scenicznych”.

Comments are closed.