„Spotkanie Mistrzów Sportu” w Pijalni Wód Uzdrowiska Latoszyn Zdrój

W Pijalni Wód Uzdrowiska Latoszyn Zdrój odbyło się pierwsze „Spotkanie Mistrzów Sportu” 🙂 .

Na spotkanie zaproszono wspaniałych Gości – wybitnych sportowców pochodzących lub blisko związanych z Gminą Dębica.W Pijalni Wód Zdrojowych nie mogło zabraknąć Józefa Lipienia – zapaśnika w stylu klasycznym, dziewięciokrotnego Mistrza Polski.

Oprócz złotego medalu Mistrzostw Świata Józef Lipień był także 2-krotnie srebrnym medalistą Mistrzostw Świata.

Podczas potkania obecny był również Tomasz Puzon – pochodzący z Dębicy sześciokrotny medalista Międzynarodowych Mistrzostw Ameryk Karate Kyokushin, zdobywca wielu nagród i tytułów, który ostatnio wywalczył złoty medal Światowych Mistrzostw I.K.O.N. Osaka w Japonii w kategorii MASTERS.

Za pośrednictwem Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR Tomasz Puzon „Jamaki” zwrócił się do młodych zawodników trenujących „sztuki walki”.

Kolejna sportsmenka obecna podczas „Spotkania Mistrzów Sportu” w Latoszynie Zdroju to Jolanta Morawczyńska – znakomita chodziarka reprezentująca Dębicę, tegoroczna zdobywczyni tytułu najlepszej lekkoatletki roku w kategorii MASTERS podczas „Gali Lauru Królowej Sportu Bydgoszcz 2022”.

Andrzej Rżany to pięściarz, czterokrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata, a także brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów.

Wśród zaproszonych sportowców nie mogło zabraknąć słynnych biegaczy: Waldemara Puzio oraz Grzegorza Kryckiego.

Na Gali obecni byli również: Magdalena Macios, która jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii polskiego SUMO oraz Ksawery Masiuk – pływak, aktualny rekordzista Polski na 50 i 100 m stylem grzbietowym.

„Spotkanie Mistrzów Sportu” w Latoszynie
miało na celu między innymi „podziękowanie znakomitym sportowcom
z naszego regionu za ich ogromny wkład włożony w promocję Gminy Dębica na krajowych oraz zagranicznych arenach”.

Każdy z zaproszonych Gości otrzymał „specjalne podziękowania” za reprezentowanie Gminy Dębica wraz z listem gratulacyjnym 🙂 🙂 .

Comments are closed.