Środa handlowa utrapieniem dla mieszkańców Dębicy

Przynajmniej raz w tygodniu ul. Kraszewskiego w Dębicy jest praktycznie nieprzejezdna. Wszystko za sprawą handlarzy i osób odwiedzających „zieleniak”. Taka sytuacja jest utrapieniem dla mieszkańców Dębicy, którzy codziennie poruszają się tą drogą.

 

Targowisko w Dębicy położone przy ulicy Kraszewskiego to tak naprawdę dwa duże place handlowe: „zieleniak” i „bazar”. Można tutaj kupić bardzo dużo różnych produktów między innymi nasiona, sadzonki, warzywa, owoce, wędliny, nabiał, ubrania i pantofle skórzane. Zatem praktycznie wszystkie towary potrzebne w codziennym życiu.

Najwięcej kupujących i handlujących, nie tylko z Dębicy, przyjeżdża w to miejsce w każdą środę. W ten dzień zarówno dwa place handlowe, jak też ulica Kraszewskiego tętnią targowym życiem. Osoby handlujące na ulicę Kraszewskiego wjeżdżają swoimi samochodami w godzinach od 5 do 7 rano i po południu od 15 do 16, celem dostarczenia towaru na swoje stanowiska handlowe.

Kupcy mogą zatrzymać się w tym miejscu tylko na krótka chwilę. Ulica dzieląca oba place targowe pozostaje jednak cały czas przejezdna, a kierowcy dostosowują się do panujących w tym miejscu korków i niebezpiecznego zamieszania, gdzie piesi praktycznie poruszają się wśród jeżdżących aut.

Do Urzędu Miejskiego w Dębicy skierowane zostały prośby o czasowe, godzinowe zamknięcie ruchu w tym miejscu w każdą handlową środę. Jest to jedyny taki dzień, kiedy liczba odwiedzających targowisko jest znacznie wyższa niż w inne dni tygodnia. Reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR rozmawiali na ten temat i jak się okazuje nie wszyscy są takiego zdania, a opinie w tej sprawie są różne.

Oprócz niektórych handlowców, którzy chcieliby w środy czasowo zamknąć ruch na ulicy Kraszewskiego są także mieszkańcy, którzy
w tej sprawie mają odmienne zdanie, ponieważ na co dzień korzystają z tego przejazdu i skarżą się na bardzo duże utrudnienia komunikacyjne lub całkowity paraliż ruchu w tym miejscu.

Od wielu lat są przyzwyczajeni do tego przejazdu i nie chcieliby tego zmieniać. Jak zatem pogodzić obie strony i jaką decyzję w tej sprawie podejmą miejscy urzędnicy? Więcej na te temat już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.