Stanisław Jarosz jednym z doradców Prezydenta RP

Stanisław Jarosz – Prezes Firmy TAURUS – został powołany do Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej. To bardzo duże wyróżnienie dla biznesmena z naszego regionu.

 

W maju tego roku Prezydent Andrzej Duda powołał Radę do Spraw Przedsiębiorczości w skład której weszło 18 osób. Są to wybitni praktycy biznesu, naukowcy i prawnicy. W lipcu Prezydent powołał dwóch nowych członków rady. Wśród nich znalazł się biznesmen
z Podkarpacie – Stanisław Jarosz, który rodzinną firmę przekształcił w duże przedsiębiorstwo, a jego produkty są wizytówką nie tylko naszego regionu, ale także całej Polski.

Firma Taurus, której Prezesem jest Stanisław Jarosz to liczące się w branży ogromne przedsiębiorstwo, w skład którego wchodzi nie tylko zakład produkcyjny, ale też 13 przydrożnych barów i zajazdów. Zakład Przetwórstwa Mięsa w Pilźnie dysponuje nowoczesnymi halami i najnowocześniejszym sprzętem, jednak w produkcji stosowane są stare, tradycyjne receptury oparte na doświadczeniach przodków właściciela i regionalnej tradycji.

Wyroby produkowane z lokalnych ekologicznych surowców zdobyły popularność w całej Polsce i są uznane jako produkty regionalne. Przedsiębiorstwo jest też znaczącym w naszym regionie pracodawcą. Stanisław Jarosz – prezes firmy zwraca jednak uwagę na uwarunkowania i regulacje prawne wprowadzane w Unii Europejskiej, które nie zawsze są korzystne dla przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem się i sprzedażą produktów wędzonych.

Bardzo istotne jest, aby polscy przedsiębiorcy mieli swój głos w Europie i mogli brać czynny udział w dyskusji na temat proponowanych rozwiązań w tej branży przemysłowej. W spotkaniu z dziennikarzami, jakie odbyło w malowniczej Dolinie Pstrąga udział wzięli także Waldemar Szumny -wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, który przekazał list gratulacyjny w imieniu Władysława Ortyla
– Marszałka Województwa Podkarpackiego, Piotr Chęciek -Starosta Powiatu Dębickiego, Krzysztof Krawiec -Wiceburmistrz Pilzna oraz Roman Łucarz – Starosta Powiatu Tarnowskiego.

Comments are closed.