Statuetki dla Anny Mazur i Stanisława Jedlińskiego

Stanisław Jedliński – prezes firmy Olimp otrzymał tytuł Człowieka Roku 2018(dwa tysiące osiemnastego) Obserwatora Lokalnego. Podczas uroczystości statuetką za całokształt uhonorowano lekarza pediatrę Annę Mazur – prezes Stowarzyszenia Europa Donna Dębica.

 

Plebiscyt na Człowieka Roku Obserwatora Lokalnego został zorganizowany już po raz ósmy. Jak co roku redakcja nominowała po trzy osoby w sześciu kategoriach: działalność społeczna, gospodarka, kultura, oświata, samorząd i polityka, sport. Na uroczystej gali zjawili się wszyscy nominowani w poszczególnych kategoriach. Czytelnicy za pomocą kuponów i smsów głosowali na swoich kandydatów
i zadecydowali, że w kategorii działalność społeczna laur Czytelników Obserwatora Lokalnego trafi do Agnieszki Żurek, która stworzyła projekt Akademia Małego Strażaka.

Laurem Obserwatora w kategorii kultura został uhonorowany Jacek Dymitrowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy, nagrodę w jego imieniu odebrała żona Joanna Dymitrowska. W kategorii oświata tryumfowała Anna Szczepanik – dyrektor Przedszkola nr 1
w Dębicy. Czytelnicy uznali, że najlepszym sportowcem roku 2018 była Karolina Królikowska. W kategorii gospodarka wygrał Stanisław Jedliński, prezes firmy Olimp Labs. Statuetkę w jego imieniu odebrał Piotr Geldner – dyrektor działu Techniki i Inwestycji.

Kapituła złożona z laureatów edycji poprzednich zdecydowała, że to Stanisław Jedliński został Człowiekiem Roku 2018 Obserwatora Lokalnego. Stauetkę za całokształt działalności, kapituła przyznała Annie Mazur, która jest lekarzem pediatrą, a także założycielką
i prezesem stowarzyszenia Europa Donna Dębica. Od roku 2006 jest radną Powiatu Dębickiego, w tej kadencji wiceprzewodniczącą rady. Laudacje o zasługach Anny Mazur wygłosiła dr farm. Lucyna Samborska, która od siedmiu lat zasiada w kapitule.

Anna Mazur nie kryła wzruszenia i zaskoczenia z otrzymanej nagrody. Jak podkreśla Ryszard Pajura – redaktor naczelny i wydawca Obserwatora Lokalnego, przedsięwzięcie ma służyć temu, aby pokazać i uhonorować te osoby, które działają na rzecz środowiska lokalnego. Galę swoim muzycznym występem uświetnili Agata Chciuk i Krzysztof Prucnal.

Comments are closed.