Stypendia artystyczne i sportowe rozdane

Dwudziestu najbardziej uzdolnionych artystycznie i sportowo młodych ludzi otrzymało stypendium od Burmistrza Dębicy. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się w dębickim Ratuszu.

 

Uczniowie na uroczyste odebranie stypendiów przyszli ze swoimi rodzicami. W gronie stypendystów znalazło się 10 wyróżniających się sportowców i 10 uczniów wyróżniających się w sferze artystycznej. Wśród uczniów, którzy otrzymali stypendia artystyczne była Alicja Wojnarowska, która ma także osiągnięcia sportowe. Od kilku lat uprawia z sukcesami tenis.

Stypendium Burmistrza Dębicy otrzymały trzy tancerki Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance, które zdobyły wysokie miejsca na Mistrzostwach Świata i Europy. Najbardziej utytułowana zawodniczka tej szkoły to 10 – letnia Karolina Olszewska. Stypendia otrzymały także Oliwia Szela i Nadia Śliwa, które tańczą ze sobą w duecie, ale też solo i w formacji.

Wśród sportowców, którzy otrzymali stypendium od burmistrza znalazł się Borys Maciechowski – zawodnik Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego. Wielokrotny uczestnik zawodów krajowych. Spotkanie w Ratuszu zakończyło się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników tej uroczystości.

Comments are closed.