Święto Pieroga po raz ósmy

Kolejny raz w Pustkowie odbyło się Święto Pieroga, podczas którego można było degustować wyroby przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Co roku imprezie towarzyszą występy zespołów ludowych promujących lokalne tradycje muzyczne.

 

W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Gminę Dębica wzięło udział osiem Kół Gospodyń wiejskich, które przygotowały po kilkadziesiąt pierogów. Marcin Ciszek – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek przedstawił wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich i przybliżył główną idee tego przedsięwzięcia.

Na stołach królowały nie tylko te tradycyjne, bardzo dobrze znane wszystkim pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, owocami, ale także barwione sosem z kałamarnic, kakaem, szpinakiem, serem fetą. Każda z pań ma swój sposób na ciasto pierogowe. Na stołach panowały nie tylko pierogi gotowane, ale także pieczone.

Przygotowania do Święta Pieroga były bardzo pracowite w każdym z kół. Wszystkim degustującym smakowały pierogi przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Imprezie towarzyszyły występy zespołów ludowych promujących lokalne tradycje muzyczne.

Comments are closed.