Święto Zmartwychwstania Pańskiego w trakcie szczytu trzeciej fali pandemii

Wielkanoc to najważniejsze dla katolików wydarzenie w roku liturgicznym, upamiętniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. W tym roku święta wielkanocne mają szczególny charakter.


Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek, wieczorną mszą świętą w trakcie której wspominamy ostatnią wieczerzę. Wielki Piątek to dzień ukrzyżowania Chrystusa, dzień zadumy i refleksji nad sensem życia i przemijania oraz wartościami, którymi powinien kierować się w życiu każdy człowiek. W kościołach w Dębicy i całym regionie sprawowana jest Liturgia Męki Pańskiej. Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie.

W tym roku święcenie pokarmów odbędzie się tylko na placach przykościelnych. Najważniejszą częścią Triduum i całego roku liturgicznego jest Wigilia Paschalna, kiedy to świętujemy zmartwychwstanie Chrystusa, zakończone uroczystą procesją rezurekcyjną z Najświętszym Sakramentem.

To największe święto dla każdego katolika, w tym roku szczególne, bo w czasach pandemii. Przypominamy, że w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit wiernych 1 osoba na 20 m2.

Comments are closed.