Szaleństwo sportowe w Dębicy

Mieszkańcy Dębicy licznie uczestniczyli w Festiwalu Sportu, który odbył się w niedzielne popołudnie. To duże sportowe przedsięwzięcie zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.

 

To już czwarta edycja Festiwalu Sportu zorganizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. W tym roku w Parku Jordanowskim w Dębicy kluby sportowe działające na terenie naszego miasta zaprezentowały licznie zgromadzonym widzom dwadzieścia różnych dyscyplin sportowych.

Podczas tegorocznego Festiwalu Sportu każdy, niezależnie od wieku, mógł spróbować różnych form aktywności fizycznej oraz zapoznać się działalnością i sukcesami dębickich klubów sportowych. Największym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszyła się zumba dla dzieci, którą poprowadziła instruktorka z klubu sportowego Five Fit w Dębicy. Instruktorzy podczas festiwalu prezentowali różne formy aktywności fizycznej zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych.

Dla młodzieży Arek Krupa – wraz ze swoja grupą Muay Tay pokazał zebranym elementy sztuki walki, natomiast dla seniorów i osób ze schorzeniami kręgosłupa adresowane były zajęci yogi. Podczas festiwalu każdy mógł znaleźć coś dla siebie, na przykład miłośnicy piłki nożnej trenowali pod okiem trenera Młodych Orłów, z kolei dla fanów hokeja zorganizowano rozgrywki z zawodnikami Klubu Hokejowego w Dębicy. Dużym zainteresowaniem cieszył się także specjalnie zaaranżowany tor do wyczynowej jazdy na rowerze.

Organizatorzy imprezy zadbali także o specjalne strefy dla rodzin z dziećmi w których przygotowano liczne gry i zabawy zręcznościowe. Z kolei najmłodsi uczestnicy Festiwalu Sportu mogli pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz wziąć udział w zajęciach
z animatorami. Nie zabrakło także zdrowych i smacznych potraw przygotowanych przez podopiecznych Fundacji „Radość”. Zatem za nami kolejna udana sportowo – rekreacyjna impreza w naszym mieście. W końcu ruch to zdrowie….

Comments are closed.