Szkoła muzyczna po remoncie

Zakończył się remont budynku Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Kościuszki. Z nowego oblicza szkoły cieszą się zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

 

Remont rozpoczął się 1 czerwca ubiegłego roku i trwał do końca grudnia. Zajęcia grupowe i część indywidualnych odbywała się w byłym budynku Gimnazjum nr 1. Ewa Trojan – dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych podkreśla, że remont był uciążliwy zarówno dla uczniów jak
i nauczycieli.

Termomodernizacja szkoły polegała na ociepleniu ścian zewnętrznych, budowie pokrycia dachowego, wymianę całego prądu i ogrzewania. Ewa Trojan – dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych i jej zastępczyni – Urszula Bizoń – Biduś z dumą prezentują efekty trwającego ponad pół roku remontu. Większość środków na remont placówki pochodziła z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był to duży projekt unijny.

W szkole jest teraz przestronny hol z nowoczesną szatnią z akcentami zapisu nutowego, odnowione biura, piękne korytarze, a także sale lekcyjne z czego cieszą się najbardziej uczniowie i ich nauczyciele. Przyszli artyści, którzy są kształceni muzycznie zasługują na to, aby tą naukę pobierać w estetycznych warunkach.

Comments are closed.