Trefl Gdańsk – Mistrzem Polski Juniorów w Piłce Siatkowej

Dębica była gospodarzem ogólnopolskich Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej. Przez 5 dni młodzi ludzie rywalizowali na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy trybunach pełnych kibiców z całej Polski, odbyła się ceremonia otwarcia Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej. Uroczyste otwarcie Mistrzostw rozpoczęło się barwnym wprowadzeniem przez członków Zespołu „Mali Igloopolanie” ośmiu najlepszych drużyn w naszym kraju, które przez kilka dni walczyły
o tytuł Mistrza Polski Juniorów. Po tradycyjnym podniesieniu flagi państwowej i odsłuchaniu hymnu, wszystkich zebranych powitał Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk. Po raz kolejny w Dębicy odbywają się zawody w Piłce Siatkowej o tak dużej randze.

O przygotowaniach do tak dużego przedsięwzięcia mówiła Marta Pawełko – Tokarz – dyrektor MOSIR. W organizacji Mistrzostw Polski Juniorów pomagali zawodnicy Dębickiej Akademii Siatkówki „Kępa” w Dębicy. Podczas ceremonii odbyła się dekoracja zawodniczek UKS Kępa Dębica – brązowych medalistek województwa podkarpackiego, które reprezentowały nasze miasto w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek Wieliczka 2019.

W imieniu sponsora turnieju firmy Śnieżka, Aleksandra Małozięć – Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej przekazała wszystkim zawodnikom upominki w postaci toreb sportowych. Mistrzem Polski Juniorów został Trefl Gdańsk, który w finałowym starciu zmierzył się z AZS Częstochową. To pierwszy złoty medal gdańszczan w rozgrywkach juniorskich. Brązowy medal wywalczył Jastrzębski Węgiel, który pokonał UMKS Wola Warszawa.

Comments are closed.