Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Z okazji dwudziestej rocznicy istnienia Samorządu Wojewódzkiego w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego, podczas której odsłonięto i poświęcono Herb Województwa w centralnej części sali audytoryjnej.

 

Na uroczystą sesję przybyli parlamentarzyści, władze województwa, radni, którzy swoje mandaty pełnili podczas ostatnich kadencji. Wszystkich przybyłych powitał Jerzy Borcz – przewodniczący Sejmiku, a krótką prezentacje na temat 20 – lecia samorządu wygłosił marszałek Władysław Ortyl.

Z okazji 20 – lecia samorządu odsłonięto Herb Województwa, który został wykonany z białego marmuru i znajduje się w centralnej części sali audytoryjnej. Specjalnie na tą okazję wykonano też ponad dwumetrową laskę marszałkowską, którą obrady rozpoczął przewodniczący Jerzy Borcz. Zaproszeni goście mieli także okazję obejrzeć film podsumowujący najważniejsze wydarzenia z życia samorządu.

Uroczysta sesja była okazją do wręczenia tytułów Zasłużony dla województwa Podkarpackiego Zdzisławowi Banatowi – pierwszemu przewodniczącemu Sejmiku Województwa oraz Bogdanowi Rzońcy – pierwszemu marszałkowi. Obaj panowie odznaczeni tytułem podkreślali, że jest to dla nich wielki zaszczyt i honor. Gratulacje Bogdanowi Rzońcy i Zdzisławowi Banatowi wręczyli członkowie zarządu Województwa Podkarpackiego, obecni na sali parlamentarzyści, radni obecnej i poprzednich kadencji Województwa.

Comments are closed.