Czy Dębica jest gotowa na atak zimy?

Czy Dębica jest gotowa na atak zimy – posiada odpowiedni sprzęt do odśnieżania, piaskarki i pługi? – sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Okres jesienno – zimowy to czas zdecydowanie najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dni są krótsze, a chodniki i jezdnie bardzo często mokre, śliskie, pokryte śniegiem, lodem lub zalegającymi liśćmi. Widoczność jest gorsza, a droga hamownia znacznie wydłuża się. Dlatego z jednej strony tak istotne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów, z drugiej bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o stan nawierzchni ulic i szybkie reagowanie, kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne.

W Dębicy ponad dwadzieścia osób zatrudnionych w Zakładzie Usług Miejskich będzie przez cały sezon zajmowało się utrzymaniem jezdni oraz chodników. Pracownicy ZUM-u będą monitorowali stan nawierzchni i w razie konieczności odśnieżali i oczyszczali drogi. Zakład dysponuje profesjonalnym sprzętem przeznaczonym do takich prac, między innymi specjalistycznymi pługami, solarkami,
a także specjalnym pługiem wirnikowym do usuwania dużych zasp. Obecnie, kiedy jeszcze na naszych drogach nie ma śniegu i lodu, pracownicy Zakładu Usług Miejskich zajmują się usuwaniem liści i gałęzi, które także stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Andrzej Osocha – prezes Zakładu Usług Miejskich w Dębicy zapewnia, że wszystkie prace związane z zimowym utrzymaniem dróg prowadzone będą w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Pracownicy Zakładu Usług Miejskich w Dębicy zapewniają, że w miarę możliwości będą starali się na bieżąco utrzymywać przejezdność dróg w naszym mieście. W razie problemów mieszkańcy mogą jednak telefonować pod dyżurny numer: 14 682 70 50. Zatem przed nami trudny jesienno – zimowy okres na drogach, dlatego kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się po jezdniach i chodnikach, drogowcy stale monitorować i odśnieżać nawierzchnie, abyśmy wszyscy bezpiecznie mogli przetrwać do wiosny.

Comments are closed.