VIII Motoorkiestra w ramach WOŚP 2020

Tradycyjnie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy rozpoczęła widowiskowa Motoorkiestra zorganizowana przez Automobilklub STOMIL. W charytatywnym OES-ie wystartowały załogi z całej Polski.

 

Motorkiestra od lat wspiera w Dębicy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku 2019 zainteresowanie charytatywnym Super OES-em było bardzo duże. Kręta trasa wyznaczona przez Automobilklub Stomil biegnąca ciasnymi ulicami centrum naszego miasta była niezwykle wymagająca i widowiskowa, a kierowcy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami przed licznie zgromadzoną na Rynku publicznością.

Organizatorzy nie tylko zwiększyli ilość startujących załóg, ale także zadbali o dodatkowe atrakcje dla kibiców. Podczas imprezy na dębickim Rynku przez cały czas odbywały się licytacje fantów, z których dochód wrzucany był do puszek kwestujących wolontariuszy. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak przejazdy w samochodach rajdowych na trasie Super OES-u 2020.

Zawodnicy startujący w OES-ie zgodnie podkreślali, że zwycięstwo w tej imprezie jest sprawą zdecydowanie mniej istotną ,
a najważniejszy był szczytny cel i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierała środki na leczenie najmłodszych pacjentów. Nad bezpieczeństwem zawodników i widzów czuwali sędziowie z Automobilklubu STOMIL, Straż Pożarna, Policja oraz ratownicy medyczni.

Comments are closed.