W dębickim MORS-ie zorganizowano koncert charytatywny dla Ksawerego

Po raz szósty w Dębicy zorganizowany został koncert charytatywny „Anioły są takie ciche”. W tym roku dochód z koncertu przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitacje Ksawerego, który zmaga się z poważną chorobą nowotworową.

 

„Anioły są takie ciche ” pod takim hasłem w Domu Kultury MORS w Dębicy odbył się koncert charytatywny dla małego Ksawerego
– zmagającego się z chorobą nowotworową oka. Wydarzenie wsparło między innymi II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Urząd Gminy Dębica oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Podczas koncertu sala Domu Kultury „Mors” była po brzegi wypełniona młodzieżą szkół średnich z powiatu dębickiego. Spotkanie rozpoczęła Marta Czekaj – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, która przywitała wszystkich Gości i wyjaśniła jak ważny
i szczytny jest cel tego przedsięwzięcia.

Podczas imprezy można było między innymi obejrzeć występy wokalne uczniów II LO, akrobatów z Klubu Akrobatyki, tancerzy Szkoły Soul Dance i szkoły tańca sportowego AKSEL. Gwiazdą koncertu był zespół młodzieżowy DIVERSION, a także finalistka programu „Szansa na sukces” Maja Jaszcz.

Zarówno organizatorzy, jak tez rodzice nie kryli radości z funduszy, jakie udało się zebrać podczas tego koncertu, dzięki którym będzie możliwe dalsze leczenie chorego na nowotwór chłopca. Jak powiedziała reporterom Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR Agnieszka Ciebień mama rocznego chłopca, wszystkie problemy zdrowotne zaczęły się od niewinnej plamki na oku.

Dzięki zebranym środkom chłopiec 1 marca będzie mógł polecieć do Londynu, gdzie zostanie poddany dalszemu leczeniu i otrzyma pierwszą protezę oka. Ksawerego można wesprzeć także poprzez przekazanie 1% podatku. W formularzu PIT należy wpisać nr KRS 00 00037904.
Koncert charytatywny „Anioły są takie ciche” po raz kolejny pokazał, że dębiczanie mają wielkie serca i zawsze chętnie pomagają innym.

Comments are closed.