W dębickim szpitalu będzie więcej łóżek dla chorych na COVID – 19

Coraz trudniejsza sytuacja w dębickim szpitalu w związku z panującą pandemią SARS CoV -2.  Jeszcze nie tak dawno na oddziale zakaźnym było tylko  kilkanaście łóżek dla osób z potwierdzonym dodatnim  wynikiem testu na Covid – 19 i wymagających hospitalizacji, teraz tych łóżek jest już  prawie 60 i niemal  wszystkie są  zajęte. 


Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego zapewnia, że Starostwo cały czas monitoruje sytuację, jest w stałym kontakcie z władzami wojewódzkimi i w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań w naszym regionie  będzie jeszcze więcej  miejsc i specjalistycznego sprzętu dla pacjentów z koronawirusem.

Obecnie  u 11 pacjentów hospitalizowanych w dębickim szpitalu konieczne jest wspomaganie leczenia tlenem. Według prognoz krzywej epidemicznej osób z potwierdzonym zachorowaniem na COVID -19 w najbliższych dniach będzie niestety jeszcze przybywać, dlatego oprócz łóżek potrzebny jest także inny specjalistyczny sprzęt medyczny.

Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego w rozmowie reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR  zapewniał , że trwają rozmowy z koordynatorem wojewódzkim, wojewodą, dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia, żeby w powiecie dębickim wszyscy chorzy w każdej chwili mogli znaleźć pomoc lekarską i w razie potrzeby miejsce w szpitalu.  Do tematu powrócimy w kolejnych wydaniach Magazynu Miejskiego.

Comments are closed.