W dębickim szpitalu dobiegają końca szczepienia grupy „zero”

W dębickim szpitalu dobiegają końca szczepienia personelu medycznego przeciwko wirusowi SARS CoV– 2. Szczepią się lekarze, pielęgniarki, aptekarze, a także niemedyczny personel szpitala, pracownicy ośrodków pomocy społecznej.


Od 18 do 22 stycznia szczepieni będą mieszkańcy DPS-ów. Od 15 stycznia jest możliwość umawiania na szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia seniorów powyżej 70 roku życia. Jak podkreśla Przemysław Wojtys – dyrektor dębickiego szpitala zaszczepił się choć miał pewne obawy. Mniej wątpliwości miała Julitta Garbal – Sawka – lekarz – ortopeda, a także wicedyrektor d.s. medycznych dębickiego szpitala, która zaszczepiła się w pierwszym możliwym terminie.

Teraz dyrektor Julitta Garbal Sawka sama szczepi pielęgniarki ze swojego oddziału. Szczepienia w dębickim szpitalu przebiegają sprawnie, chętnych jest sporo, ale obsługiwani są szybko. Do tej pory nie było przypadków, aby ktoś zemdlał po szczepieniu. W dębickim szpitalu, dziennie szczepi się około 90 osób, w jeden dzień było to nawet 180 osób. Kolejnymi miejscami do szczepień będą w Dębicy: Przychodnie Nr 1 i Nr 5, Jedynka Poradnia Lekarza POZ, NZOZ Dwójka, NZOZ Centrum.

Comments are closed.