Walczą o…pływalnię

Zarządcy obiektów sportowych w naszym mieście zabiegają o to, żeby baseny były otwarte dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. W związku z sytuacją pandemiczną i licznymi obostrzeniami obecnie z pływalni nie mogą korzystać klienci indywidualni, tylko osoby uprawiające pływanie w ramach współzawodnictwa sportowego, treningów sekcji pływackich lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie podczas zajęć na uczelni lub w szkole.


Marta Pawełko Tokarz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy – podkreśla w rozmowie z naszymi reporterami, że pływalnie powinny być otwarte i dostępne dla wszystkich mieszkańców, ponieważ jest to miejsce, w którym między innymi poprawiamy naszą kondycję fizyczną i podnosimy odporność organizmu, co w czasach pandemii i u progu zimy jest niezwykle istotne dla każdego człowieka.

Restrykcje związane ze sportem i ich ewentualne cofnięcie będzie zależało od rozwoju sytuacji pandemicznej w naszym kraju i regionie. Miłośnicy pływania liczą jednak, że zasady bezpieczeństwa zostaną zmienione w najbliższym czasie i będą mogli powrócić do uprawiania tego sportu i korzystania z atrakcji  miejskich basenów. Do tematu powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.