Wesela w czasach pandemii

Trwa sezon ślubów, ale w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, przyjęcia i spotkania okolicznościowe odbywają się
w reżimie sanitarnym, celem zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, gościom oraz innym osobom z zewnątrz.


Jak czytamy w wytycznych Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wesela powinny być organizowane z zachowaniem dystansu,  aby ograniczyć ryzyko transmisji koronawirusa . Weselnicy nie muszą w trakcie zabawy nosić maseczek. Niektóre pary
z obawy przed zarażeniem decydują się na zmianę terminu, inni Ci bardziej zdeterminowani biorą ślub w najbliższych miesiącach.

Organizatorów uroczystości wciąż jednak obowiązują wytyczne sanitarne, m.in. dotyczące liczby gości. Wielu wedding plannerów nadal sugeruje jednak, aby próbować przełożyć datę uroczystości na inny miesiąc, na przykład pod koniec 2020 roku. W tej wyjątkowej sytuacji najlepiej skontaktować się bezpośrednio z właścicielem sali i wspólnie ustalić rozwiązanie lub zmianę terminu wesela.
W większości miejsc zgadzają się na takie rozwiązanie, a przyszła para młoda najczęściej nie musi ponosić w związku z tym dodatkowych kosztów.

Comments are closed.