Wiosną częściej dbamy o siebie i …odchudzamy się

Za oknami wiosna, słońce mocniej przygrzewa i przyroda budzi się do życia. Mieszkańcy naszego miasta i regionu częściej spędzają czas na świeżym powietrzu, zachowując wszystkie obecnie panujące obostrzenia epidemiologiczne.

Wiosna to dla nas, pomimo pandemii dodatkowy zastrzyk energii, a także czas na zmiany zwłaszcza, dotyczące zdrowia i wyglądu. Przed nami gorące letnie dni, które mamy nadzieję, że już bez koronawirusa spędzimy na plaży, zatem wielu dębiczan już myśli o poprawie swojej sylwetki, aby w upalne dni ładnie wyglądać w stroju kąpielowym. Specjaliści uważają, że co prawda o zdrowie i wygląd trzeba dbać przez cały rok, to jednak wiosną mamy znacznie większą motywacją do zmian.

Co zatem powinno znaleźć się na talerzu osoby, która dba o swoje zdrowie i chciałaby też „zrzucić kilka zbędnych” kilogramów podpowiada – Ewa Wojtaszek – dietetyczka z Dębicy.

Bardzo istotna dla zdrowia jest także odpowiednio dobrana do naszego wieku i możliwości aktywność fizyczna. Dla jednych będą to długie spacery inni wybiorą rower, bieganie, czy rolki. Ważne jest, aby uprawiać taką dyscyplinę, która sprawia nam przyjemność i nie powoduje zbytniego obciążenia naszego organizmu. Dlatego ruch także powinniśmy dawkować, najlepiej pod okiem specjalisty, pamiętając o jego dobroczynnym wpływie na nasz organizm, miedzy innymi na wzroście poziomu serotoniny i endorfin, które pojawiają się w naszym organizmie po wysiłku fizycznym.

Wiosna kiedy przyroda zmienia się i więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, to także idealny czas na podjęcie decyzji dotyczących naszego zdrowia i wyglądu. Kiedy roślinność budzi się do życia, my także obudźmy w sobie naszą wewnętrzną motywację do zmian i zacznijmy zdrowo odżywiać się i więcej ruszajmy się na świeżym powietrzu.

Comments are closed.