Promesy na inwestycje drogowe w powiecie dębickim

W Starostwie Powiatowym odbyła się ceremonia wręczenia promes z przeznaczeniem na realizację inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Promesy wręczyła Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

 

W uroczystości wzięli udział włodarze czterech samorządów, którzy złożyli wnioski i otrzymali promesy. Powiat dębicki otrzymaną kwotę 4 829 912,01 zł przeznaczy na dwie inwestycje drogowe. Jedną z nich będzie przebudowa mostu w Jodłowej, na rzece Jodłówka.

Drugą inwestycją, którą zrealizuje Starostwo Powiatowe w Dębicy będzie remont drogi i budowa chodnika w Starej Jastrząbce. Gmina Dębica kwotę 2 830 475,00 zł przeznaczy na budowę drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Zawadzie. W Brzostku dotacja
– 733 464,00 zł pomoże zrealizować czwarty etap większego projektu inwestycyjnego.

Podczas uroczystości promesę otrzymała takze Gmina Żyraków w wysokości 1 210 241,00 zł. Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, podkreślała, że rząd przeznaczył więcej pieniędzy na inwestycje drogowo – mostowe. Ceremonia wręczenia promes zakończyła się wspólnym zdjęciem i rozmowach o kolejnym dofinansowaniu inwestycji Powiatu Dębickiego.

Comments are closed.