WOŚP dla dębickiego szpitala

Sprzęt o wartości nieco ponad miliona zł trafił do dębickiego szpitala w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyposażone zostały oddziały: dziecięcy i neatoligiczny.


Przemysław Wojtys – dyrektor szpitala w Dębicy zaznaczył, że choć dębiczanie od wielu lat włączają się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ofiarnie przekazują pieniądze do puszek to długo medycznego sprzętu przekazanego w ramach WOŚP szpital dębicki nie miał. Trzy i dwa lata temu dla szpitala w Dębicy przekazano zestawy pomp strzykawkowych, inkubatory, ciepłe gniazdka oraz USG dla noworodków. Wszystko za ponad milion zł.

Dyrektor dębickiego szpitala apeluje do organizatorów akcji Wielkiej Orkiestry o to, żeby częściej wspierali małe powiatowe szpitale, niż duże specjalistyczne kliniki. Dębiczanie co roku przekazują podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy około 300 tysięcy zł.
W przygotowanie finału zawsze są zaangażowani wolontariusze, samorządy, szkoły, zespoły muzyczne i taneczne, instytucje sportowe
i kulturalne. Wszystko po to, aby przekazywać pieniądze dla tych najbardziej potrzebujących dzieci.

Comments are closed.