Wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019

Jak ważna jest reprezentacja naszego regionu w Parlamencie Europejskim?, jakie działania może podjąć europarlamentarzysta i na jakie inwestycje może pozyskać pieniądze – sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Co pięć lat w Unii Europejskiej odbywają się bezpośrednie wybory do Parlamentu Europejskiego – instytucji reprezentującej interesy obywateli w UE. W Polsce wybory odbędą się 26 maja. Do głosowania będzie uprawnionych ponad 360 mln obywateli w całej UE. Pierwsze miejsce w naszym regionie, na liście Prawa i Sprawiedliwości otrzymał Tomasz Poręba, drugie miejsce poseł Bogdan Rzońca, polityk i doświadczony samorządowiec wojewoda, marszałek województwa podkarpackiego, poseł na Sejm RP.

Kandydat do Europarlamentu Europejskiego, Bogdan Rzońca podkreśla, że ważna jest ekologia, bezpieczeństwo naszego kraju oraz infrastruktura. Chociaż liczba posłów w Parlamencie Europejskim zmniejszy się, to Polska otrzyma jeden dodatkowy mandat i tym samym w wyborach wybierzemy 52 posłów.

Comments are closed.