Wybory na sołtysów rozstrzygnięte

We wszystkich sołectwach powiatu dębickiego odbyły się wybory na sołtysów. Najwięcej głosów w całej gminie Dębica otrzymała Agata Wiater i to ona przez najbliższe lata będzie sprawować rządy w Nagawczynie.

 

Zwycięstwo Agaty Wiater było spektakularne, pokonała wieloletniego sołtysa Nagawczyny Zbigniewa Matłoka, otrzymując 635 głosów. Drugą kadencję zasiada w Radzie Gminy i to dzięki jej staraniom został odremontowany Dom Kultury w Nagawczynie. Agata Wiater walczyła także o powstanie Centrum Aktywności , które ma być oddane w maju tego roku. Ma plan na dalszy rozwój swojej miejscowości.

Jest pedagogiem, założycielką Centrum Wolontariatu Gminy Dębica. Wspólnie z młodzieżą przeprowadza wiele akcji charytatywnych, jest koordynatorką Młodzieżowej Rady Gminy, współpracuje z Klubami Seniora i i strażakami z OSP. Swojego konkurenta zdeklasował także Piotr Żybura – wieloletni sołtys Pustkowa – Osiedla i przewodniczący Rady Gminy Dębica otrzymując 210 głosów. Kadencje nowych sołtysów i rad trwają 5 lat.

Comments are closed.