Wybrano Miss Podkarpacia 2019

Marcelina Jaumień została wybrana najpiękniejszą dziewczyną naszego województwa roku 2019. Nowa Miss mieszka w Krośnie i jest uczennicą liceum o profilu humanistyczno-prawnicznym.

 

W Sali Widowiskowej Wehikuł Czasu w Resorcie GRAND Chotowa już po raz czwarty jurorzy oraz licznie zgromadzona publiczność wybierali najładniejsze dziewczyny województwa podkarpackiego. W tym roku o koronę Miss rywalizowało 9 dziewcząt. Finalistki zostały wybrane podczas castingu spośród kilkudziesięciu kandydatek, które nadesłały swoje zgłoszenia do konkursu.

Podczas uroczystej i profesjonalnie zorganizowanej Gali Finałowej dziewczyny prezentowały się w strojach casualowych, bieliźnie, kreacjach wieczorowych oraz sukniach ślubnych. Wdzięk, grację, umiejętność poruszania się po scenie oraz inteligencję pretendentek do tytułu Miss, oceniało jury w skład którego weszli między innymi gospodarze i organizatorzy oraz partnerzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia, a także miss Polski Podkarpacia 2018 Klaudia Pustkowska i Mister Polski Tomasz Zarzycki.

Zgodnie z werdyktem jurorów Miss Podkarpacia roku 2019 została wybrana Marcelina Jaumień, mieszkająca w Krośnie i na co dzień uczęszczająca do liceum o profilu humanistyczno-prawniczym. Najładniejsza dziewczyna naszego województwa po ogłoszeniu wyników nie ukrywała radości i wzruszenia. Wzruszenia nie ukrywali również rodzice nowowybranej Miss Podkarpacia 2019.
W rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR podkreślali,
że są bardzo szczęśliwi i zadowoleni z sukcesu córki oraz, że nie spodziewali się takiego werdyktu jurorów.

Koronę nowowybranej Miss Podkarpacia uroczyście przekazała najładniejsza dziewczyna naszego województwa roku 2018 Klaudia Pustkowska. Pierwszą wicemiss Podkarpacia została Marta Machnik, a tytuł drugiej wicemiss jurorzy przyznali Karolinie Szplitt. Konkurs Miss Podkarpacia to oficjalny konkurs na licencji Miss Polski, dlatego Marcelina Jaumień – Miss Podkarpacia 2019 będzie reprezentowała nasz region w ćwierćfinale wyborów Miss Polski.

Zielone karty otrzymały także : Malwina Kurzawa oraz Karolina Stafa. Podczas Gali Finałowej przyznano również tytuły komplementarne: Miss Publiczności została wybrana Żaneta Krasoń z Dębicy, a internauci swój tytuł przyznali Karolinie Szplitt. Najładniejsze dziewczyny otrzymały też liczne bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu.

Organizatorzy Gali mają nadzieję, że wśród wybranych podczas tej imprezy najpiękniejszych kobiet Podkarpacia znajdzie się ta, która zdobędzie tytuł Miss Polski 2019. Tegoroczna Gala Finałowa zdaniem gości i dziennikarzy była oryginalniejsza i jeszcze bardziej widowiskowa niż w roku ubiegłym. To efekt kilkumiesięcznej pracy całego zespołu przygotowującego podkarpacki konkurs.

Zdaniem gospodarzy nie udałoby się osiągnąć tego sukcesu bez wsparcia samorządów i sponsorów. Obszerna relacja i reportaż z tej imprezy już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej zarówno w sieci Multimedia Polska oraz w Internecie na portalu pod adresem www.ptvr.pl.

Comments are closed.