Wyróżnienia dla mieszkańców powiatu dębickiego, zasłużonych w ochronie zdrowia i sporcie

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Dębickiego nagrody i wyróżnienia odebrali najbardziej zasłużeni w sporcie oraz służbie zdrowia mieszkańcy naszego powiatu.

 

Jolanta i Konrad Morawczyńscy odebrali gratulacje, wyróżnienia i podziękowania za sukcesy w lekkiej atletyce. Natomiast Lesław Ciepiela został wyróżniony za zasługi na rzecz ochrony zdrowia. Dr Ciepiela odebrał ministerialną Odznakę Honorową „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”.

Przypomnijmy, że Jolanta Morawczyńska wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Masters. Zawodniczka ma też na swoim koncie udany start w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce. Z kolei Konrad Morawczyński zdobył tytuł Mistrza Polski Masters w Zaniemyślu oraz złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Świata w Toruniu.

Lesław Ciepiela zawodowo związany jest z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Jest pediatrą i neurologiem dziecięcym. Ma na swoim koncie wiele publikacji w czasopismach zagranicznych i krajowych poświęconych zagadnieniom neuroonkologii, chorób demielinizacyjnych oraz urazom głowy. Dr Ciepiela to również współorganizator Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu.

Jak podkreślał w rozmowie z naszymi reporterami każde wyróżnienie jest dla niego motywacją do dalszej jeszcze lepszej pracy na rzecz pacjentów z naszego powiatu. Gratulacje i nagrody zasłużonym mieszkańcom wręczyli Piotr Chęciek Starosta Powiatu Dębickiego, Michał Maziarka przewodniczący oraz Anna Mazur wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dębickiego.

Comments are closed.