Wystawę „Kazimierz Górski – legenda” można oglądać w dębickim Domu Sportu

Przez najbliższe dwa tygodnie w holu Domu Sportu można oglądać wystawę prac z okazji setnej rocznicy urodzin trenera Kazimierza Górskiego.

Wernisaż wystawy odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy.Marta Pawełko – Tokarz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podkreśla, że Dębica ma ogromne tradycje i sukcesy sportowe.

Na wystawie było można zobaczyć między innymi fotografie z okresu prowadzenia przez Kazimierza Górskiego reprezentacji Polski w piłce nożnej, pracy trenerskiej w Legii Warszawa oraz w Grecji.

Nie zabrakło również zdjęć rodzinnych i sceny z filmu „Piłkarski poker”.

W wernisażu udział wziął syn Kazimierza Górskiego – Dariusz.

Jedna z tablic wystawy poświęcona jest znanymi cytatom legendarnego szkoleniowca : „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”, „Tak się gra, jak przeciwnik pozwala” czy „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe” 🙂 🙂 🙂 .

Prezentowana w Dębicy ekspozycja miała premierę w październiku 2022 roku w Nowym Jorku, w setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego.

Była także wystawiana w Brukseli oraz na Wembley w Londynie, a teraz tą wyjątkową wystawę mogą oglądać mieszkańcy Dębicy :) 🙂 .

Comments are closed.