Zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022 połączone z uroczystym pożegnaniem odchodzącego na emeryturę Pawła Adamka

W Szkole Podstawowej Nr 3 w Dębicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego  oraz pożegnanie wieloletniego dyrektora tej placówki  – Pawła Adamka, który po ponad 30 latach pracy przechodzi na emeryturę.Paweł Adamek to nie tylko świetny muzyk, pedagog, charyzmatyczny człowiek o wybitnych zdolnościach organizacyjnych, ale także doskonały menadżer.

Przez 31 lat kierowania placówką – Szkoła Podstawowa Nr 3 bardzo zmieniła się, została zmodernizowana, a jej absolwenci osiągali doskonałe wyniki w nauce i mogli rozwijać swoje pasje artystyczne.

Podziękowania i gratulacje odchodzącemu na emeryturę Pawłowi Adamkowi złożyli miedzy innymi:  Maciej Małozięć – wiceburmistrz Miasta Dębica, całe grono pedagogiczne tej placówki na czele z Renatą Prucnal, która teraz będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dębicy.

Paweł Adamek  – to człowiek, którego w Dębicy nikomu przedstawiać nie trzeba, ale z czysto dziennikarskiego obowiązku przypomnijmy, że to doskonały muzyk i pedagog, pracujący w zawodzie nauczyciela od 40 lat.
Szkołą Podstawową Nr 3 w Dębicy zarządzał przez 31 lat. 

Uczył nie tylko muzyki, ale „przede wszystkim pokory” –  tak jego pracę podsumowują wychowankowie, zarówno starsi, których edukował wiele lat temu, jak też obecni uczniowie szkoły.

Zarządzana przez Pawła Adamka Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dębicy została zmodernizowana, a jej absolwenci nie tylko osiągali doskonałe wyniki w nauce na szczeblach wyższych, ale bardzo często mogli także realizować swoje artystyczne pasje, dzięki wrażliwości i miłości do sztuki oraz solidnym podstawom w edukacji muzycznej, jaką wynieśli z tej placówki.

Paweł Adamek przez lata zgromadził wokół siebie chóry parafialne, orkiestrę i zespoły taneczne.
Artyści współpracujący z Pawłem Adamikiem wystawili 22 opery, a także Koncerty Cecyliańskie i inne widowiska muzyczne.

W rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR,  przechodzący na emeryturę dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 podkreślał, że teraz będzie miał więcej czasu na realizację kolejnych  projektów artystycznych, będących ewenementem na skalę ogólnopolską.

Paweł Adamek nawet na emeryturze zamierza jednak dalej pomagać szkole i jej wychowankom. Podczas miejskich uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oprócz występów artystycznych najmłodszych, wręczono także nagrody i wyróżnienia zarówno najzdolniejszym uczniom, jak też ich rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy przez cały rok edukacji oraz czynnie działali na rzecz szkoły.

W tym roku budynek Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dębicy żegnał przed wakacjami nie tylko absolwentów i uczniów tej placówki, ale przede wszystkim odchodzącego na emeryturę Pawła Adamka,  co wyraźnie podkreślał ogromny napis ze słowem „dziękujemy”.

Paweł Adamek odchodzi na emeryturę ze szkoły, ale z pewnością nie żegna się jeszcze z dębicką  publicznością, ponieważ jak się dowiedzieliśmy, już pracuje nad kolejnym wielkim muzycznym widowiskiem, które będziemy mogli zobaczyć wiosną przyszłego roku.

Comments are closed.