Zaostrzenie obostrzeń w żółtych i czerwonych strefach

Rząd zaostrzył obostrzenia w tzw. strefach żółtych i czerwonych. Powiat dębicki od 10 października znajduje się w strefie czerwonej.


W związku z tym nastąpi ograniczenie w placówkach handlowych do pięciu osób na jedną kasę, zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje ( stypy), zgromadzenia nie będą mogły być większe niż 10 osób, szkoły wyższe oraz szkoły średnie przechodzą w tryb nauczania zdalnego.

W Dębicy jest już ponad 600 zakażeń koronawirusem, w szpitalu w Dębicy z potwierdzonym Covid – 19 leży kilkadziesiąt osób. Oprócz oddziału zakaźnego, od kilku dni oddział wewnętrzno-kardiologiczny naszego szpitala został przeznaczony tylko dla chorych ze stwierdzonym koronawirusem.

W strefach czerwonych podróż transportem publicznym również będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących oraz 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności, wydarzenia kulturalne do 25 % udziału publiczności, zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni.

Comments are closed.