Zima nadal „nie odpuszcza” zarówno kierowcom, jak też pieszym w naszym mieście

Ogromne zaspy, zasypane chodniki, oblodzone drogi – tak już od ponad dwóch tygodni wygląda Dębica. Na zimę narzekają kierowcy oraz piesi, którym trudno jest poruszać się po ulicach naszego miasta.


Jak zapewnia Mariusz Szewczyk – burmistrz Dębicy Zakład Usług Miejskich usuwa w miarę możliwości wszystkie zaspy, posypuje drogi piaskiem i solą, natomiast ciągłe opady sprawiają, że zalegającego śniegu na ulicach jest cały czas bardzo dużo. Dębiczanie apelują do władz miejskich, aby sprawnie kierowali służbami zajmującymi się odśnieżaniem miasta.

Skargi od mieszkańców o tym, że trudno jeździ się ulicami miasta otrzymuje też przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula. Cały sprzęt jakim dysponuje Zakład Usług Miejskich jest obecnie w użyciu. Na dębickie drogi wyjechały pługi, solarki, a także pług wirnikowy do dużych zasp. Prace ściśle związane z zimowym utrzymaniem dróg w szczególności odśnieżanie i usuwanie oblodzenia prowadzone są w trybie 24-godzinnym, siedem dni w tygodniu, ale padający śnieg, czasem już po kilkunastu minutach ponownie pokrywa oczyszczone przez miejskie służby chodniki oraz jezdnie…

Comments are closed.