Złoty Gryf 2019

W Domu Kultury Mors w Dębicy, odbył się X Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Złoty Gryf 2019. W tegorocznej edycji udział wzięło aż tysiąc trzystu dwudziestu tancerzy.

 

Głównym celem imprezy – jak podkreślali organizatorzy – jest przede wszystkim integracja oraz animacja środowiska tanecznego oraz popularyzacja zespołowych form tanecznych i ich walorów artystycznych. Dziesiąty Jubileuszowy przegląd taneczny trwał dwa dni.
W pierwszym dniu tancerze mogli zaprezentować choreografię w kategorii form różnych. Natomiast drugiego dnia odbył się przegląd tańca ludowego.

Przegląd Zespołów Tanecznych to przede wszystkim popularyzacja wśród dzieci i młodzieży różnych form tańca, wymiana pomysłów
i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi oraz młodzieżowymi zespołami tanecznymi, a także integracja młodych ludzi mających wspólne pasje. Podczas imprezy przyznane zostały nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia. Najlepszy zespół przeglądu otrzymał nagrodę pieniężną Grand Prix X Jubileuszowego Przeglądu Dziecięcych
i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Złoty Gryf 2019.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nadesłanie karty zgłoszenia oraz zaprezentowanie na scenie swojej choreografii przed jurorami Przeglądu. Dyrektor Domy Kultury Mors w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR podkreślał, że tegoroczny Jubileuszowy X Przegląd Taneczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i niestety organizatorzy nie byli w stanie zakwalifikować wszystkich chętnych do udziału w imprezie.

Przez dwa dni w Domu Kultury Mors artyści prezentowali swoje umiejętności podczas jednego z największych takich tanecznych konkursów w województwie podkarpackim. Jak podkreślali w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR uczestnicy tegorocznego przeglądu, taki konkurs to przede wszystkim dla nich świetna zabawa , ale też rywalizacja, nauka i wzajemna wymiana doświadczeń. Dębice reprezentowały między innymi tancerki z Grupy Tańca Nowoczesnego SS Crew, trenujące pod okiem Natalii Barańskiej.

Comments are closed.