26. Finał WOŚP

Jak co roku Sztab „Kwiatek” działający przy Zespole Szkół Nr 2 w Dębicy włączył się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice naszego miasta wyszło ponad 200 (dwustu) wolontariuszy z puszkami, którzy pomimo chłodu kwestowali przez cały dzień. Na ternie całego powiatu zorganizowano wiele imprez podczas których również zbierane były datki na sprzęt medyczny potrzebny do leczenia noworodków.

 

Ponad 277 tysięcy złotych to kwota jaką mieszkańcy naszego regionu przekazali w tym roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas dwudziestego szóstego finału w całym powiecie obyło się wiele imprez w trakcie których zbierano datki na sprzęt medyczny potrzebny do ratowania życia i leczenia noworodków. Przypomnijmy, że w 2017 roku kwota przekazana przez dębicki sztab „Kwiatek” na rzecz Orkiestry wynosiła 218 tysięcy złotych, zatem w tym roku po raz kolejny zebrano rekordową sumę pieniędzy. Podobnie jak w latach ubiegłych Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała we wszystkich naszych gminach. Tegoroczny finał WOŚP tradycyjnie rozpoczęła Motoorkiestra na dębickim rynku, podczas, której mieszkańcy licytowali między innymi przejazdy na prawym fotelu samochodu rajdowego, a cały dochód przekazany został na sprzęt dla najmłodszych pacjentów.

W Galerii Dębickiej gościła Akademia Małego Strażaka, która ze sprzedaży poduszek i licytacji uzbierała aż 15 tysięcy złotych.
Na ulicach naszego powiatu datki do puszek zbierało 214 wolontariuszy w różnym wieku – najmłodszy miał niespełna 4 lata, a najstarszy ponad 60. Kwestujący pomimo mrozu i wiatru przez cały dzień zachęcali mieszkańców do wsparcia Orkiestry. Zdaniem wolontariuszy pomaganie innym jest bardzo ważne, a dobro i serce, którym obdarowujemy potrzebujących powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Do 26 finału WOŚP włączyła się także Gmina Dębica, która w trakcie imprez towarzyszących między innymi w Pustyni, Zawadzie
i Pustkowie dołożyła kolejną dużą „cegiełkę” do tegorocznego rekordu Sztabu „Kwiatek” – na terenie gminy udało się zebrać ponad
77 tysięcy złotych. Orkiestrę wsparły także dębickie firmy, które przekazały zarówno środki finansowe, jak też fanty na licytację.
Firma Śnieżka w Pustkowie wręczyła organizatorom 26. Finału WOŚP czek o wartości 10 tysięcy złotych, a w Dębicy aż na 50 tysięcy . Tradycyjnie ten wyjątkowy dzień na dębickim rynku zakończyło światełko do nieba w wykonaniu grupy Tancerzy Ognia Draconica.

Comments are closed.