VI Motoorkiestra

Tradycyjnie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy rozpoczęła widowiskowa Motoorkiestra zorganizowana przez Automobilklub STOMIL. W charytatywnym OES-ie wystartowało ponad 30 załóg z całej Polski, a środki z wpisowego przekazane zostały na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka, która w tym roku zbierała środki dla najmłodszych polskich pacjentów.

 

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie dębickim był wyjątkowy–mieszkańcy naszego regionu zebrali rekordową kwotę pieniędzy i wsparli przedsięwzięcie Jurka Owsiaka. Ogromny sukces odniosła również VI Motoorkiestra. Zainteresowanie charytatywnym Super OES-em było tak duże, że organizatorzy musieli zwiększyć limit startujących załóg. Kręta trasa biegnąca po ciasnych ulicach centrum Dębicy wyznaczona przez Automobilklub Stomil była niezwykle wymagająca i widowiskowa,
a kierowcy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami przed licznie zgromadzoną na rynku publicznością. Wszyscy zawodnicy startujący w OESie zgodnie podkreślali, że zwycięstwo w tej imprezie było sprawą zdecydowanie mniej istotną , a najważniejszy był szczytny cel i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, która w tym roku zbierała środki na leczenie najmłodszych pacjentów. Zdaniem uczestników Super OES-u takie imprezy są jak najbardziej potrzebne i powinny być kontynuowane, ponieważ przyczyniają się do pomagania innym.

Podczas Motoorkiestry w Muszli Koncertowej na dębickim rynku przez cały czas odbywały się licytacje fantów, z których dochód wrzucany był do puszek kwestujących wolontariuszy. Największym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy na trasie
Super OES-u – ponad 40 mieszkańców naszego regionu zdecydowało się wspomagając swoimi datkami Orkiestrę-zasiąść na prawym fotelu samochodu rajdowego i spróbować swoich sił w roli pilota na odcinku specjalnym. Najczęściej wybieranymi samochodami były: Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer i Seat Leon. Tradycyjnie nad bezpieczeństwem zawodników i widzów czuwali licencjonowani sędziowie z Automobilklubu STOMIL, policja, Ochotnicza Straż Pożarna Brzeziny oraz pogotowie ratunkowe. Dłuższa relacja z VI Motoorkiestry już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.