X Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów

Po raz dziesiąty w Dębicy odbył się Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów, a ich celem poza sportową rywalizacją jest przypominanie młodszym pokoleniom sylwetek nieżyjących już, wspaniałych zawodników związanych z Dębicą i Klubem Sportowym Wisłoka. Głównym sponsorem tego wydarzenia jak co roku był Janusz Urbanik – prezes Firmy Ventor.

 

Sportowa rywalizacja odbyła się w hali sportowej przy ul. Lisa. Zanim zawodnicy wyszli na matę Janusz Urbanik – prezes firmy Ventor otrzymał dwie nagrody za ogromne wsparcie finansowe zapasów i dębickiego sportu. Jedna z nich to grawerton z podziękowaniami od braci zapaśniczej, kolejną nagrodę collage ze zdjęciami z poprzednich memoriałów wręczyła Marta Pawełko – Tokarz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Janusz Urbanik organizując i wspierając finansowo ten memoriał stara się, aby kolejne pokolenia nie zapominały, że Dębica kiedyś była stolicą Polski w zapasach.

Na macie rywalizowali ze sobą zawodnicy z klubów: Wisłoka Dębica, AKS Piotrków Trybunalski, Unia Racibórz, AZS AWF Warszawa, Olimpijczyk Radom, zawodnicy z Myślenic, Pabianic oraz klub zapaśniczy ze Szwecji, mający w swoim składzie zawodników pochodzenia tajlandzkiego i greckiego. Gospodarz zawodów, czyli Klub Sportowy Wisłoka wystawił do rywalizacji czterech zawodników: dwóch w kategorii 60 kg, dwóch w kategorii 66 kg. Podczas zawodów organizatorzy przygotowali również niespodzianki od świętego Mikołaja w postaci prezentów i słodyczy. Galę poprowadzi Łukasz Grygiel.

Comments are closed.