„Dębica i okolice – to co najważniejsze” – książka Agnieszki Kruszyńskiej – Idzior

Książka Agnieszki Kruszyńskiej – Idzior pod tytułem: „Dębica i okolice – to co najważniejsze” – to zbiór czterdziestu bogato ilustrowanych opowieści o ciekawych postaciach, wydarzeniach i osobliwościach związanych z ziemią dębicką.Agnieszka Kruszyńska – Idzior to absolwentka historii, dziennikarka, laureatka nagrody specjalnej Muzeum Powstania Warszawskiego w Konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press 2020.

Autorka reportażu historycznego „Góra Śmierci” opowiadającego o hitlerowskim obozie pracy przymusowej w Pustkowie.

Jeden z rozdziałów tej książki jest poświęcony jest „Górze Śmierci”.

Jak podkreśla autorka nie mogło zabraknąć również rozdziału o Krzysztofie Pendereckim światowej sławy kompozytorze pochodzącym z Dębicy.

Agnieszka Kruszyńska – Idzior w swojej najnowszej książce umieściła również opowieść na temat księżnej Heleny Jabłonowskiej.

Publikację zrecenzował pochodzący z Dębicy Radek Rak – polski pisarz fantastyki, zdobywca między innymi Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody im. Janusza A. Zajdla, który napisał: „To książka nie tylko dla lokalnych pasjonatów.
Pomaga zrozumieć, jak historia małego miasta łączy się z historią nas wszystkich, a dębickie echa odnajdziemy wszędzie od krakowskiej architektury po Hollywood. Agnieszka Kruszyńska – Idzior uświadomiła mi jak niewiele wiem.”

To już trzecia publikacja Agnieszka Kruszyńskiej – Idzior. Książka dostępna jest już w sprzedaży.

Obecnie autorka pracuje nad kolejną, ale „nie chce zdradzać jeszcze tematu tej książki”...

Comments are closed.