Dębiczanie wymieniają opony na zimowe

Kolejki w serwisach chętnych do wymiany kół są już coraz większe. Jazda na letnich oponach w zimie może skończyć się dotkliwymi konsekwencjami. O tym dlaczego powinniśmy dostosować ogumienie na kołach do temperatury i warunków panujących na drodze rozmawialiśmy z Pawłem Korzeniem specjalistą z Firmy profesjonalnie zajmującej się wymianą i doborem opon.

 

W zimie gdy temperatura za oknem spada znacznie poniżej siedmiu stopni, pada śnieg i jest ślisko, poruszanie się samochodem mającym opony z letnim bieżnikiem znacznie zmniejsza przyczepność na drodze i zwiększa prawdopodobieństwo niekontrolowanego poślizgu, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Jak twierdzi Paweł Korzeń – specjalista Sieci Serwisowej DEGUM zdarzają się kierowcy, którzy o wymianie ogumienia przypominają sobie dopiero po Nowym Roku lub jak na ulicach mamy już sporo śniegu. Nowoczesne „zimówki” – jak twierdzą specjaliści – doskonale poradzą sobie zarówno na suchej, jak też mokrej nawierzchni, nawet jeśli temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach 10 – 15 stopni Celsjusza.

Wymiana opon to jednak nie jedyna rzecz o której musimy pamiętać przed sezonem zimowym. Trudne warunki na drogach nie ułatwiają prowadzenia auta i często przyczyniają się do wypadków i kolizji. Śnieg, lód oraz niskie temperatury sprawiają, że poruszanie się autem wymaga nie tylko większych umiejętności i ostrożności, ale także odpowiedniego przygotowania samochodu.

Co prawda montowane obecnie w samochodach nowoczesne systemy zwiększające bezpieczeństwo kierowcy i pasażera oraz zimowe opony w dużym stopniu chronią nas przed dotkliwymi konsekwencjami błędów kierowcy i złymi warunkami atmosferycznymi, jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i zwiększonej uwagi na drodze. Zatem pamiętajmy o wymianie opon i odpowiednim przygotowaniu samochodu, szczególnie, przed czekającymi nas świąteczno – noworocznymi wyjazdami.

Comments are closed.