Dębiczanie wymieniają opony „na zimowe”

Pierwsze w tym roku opady śniegu spowodowały, że kolejki w serwisach chętnych do wymiany kół na zimowe są już coraz dłuższe…

Jazda na letnich oponach w zimie może skończyć się dotkliwymi konsekwencjami.
O tym dlaczego powinniśmy dostosować ogumienie na kołach do temperatury i warunków panujących na drodze rozmawialiśmy z Pawłem Korzeniem specjalistą z Firmy profesjonalnie zajmującej się wymianą i doborem opon.

W zimie, gdy temperatura za oknem spada znacznie poniżej siedmiu stopni, pada śnieg i jest ślisko, poruszanie się samochodem mającym opony z letnim bieżnikiem znacznie zmniejsza przyczepność na drodze i zwiększa prawdopodobieństwo niekontrolowanego poślizgu, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Jak twierdzi Paweł Korzeń – specjalista Sieci Serwisowej DEGUM zdarzają się kierowcy, którzy o wymianie ogumienia przypominają sobie dopiero po Nowym Roku lub jak na ulicach „mamy już sporo śniegu”.

Nowoczesne „zimówki” – jak twierdzą specjaliści – doskonale poradzą sobie zarówno na suchej, jak też mokrej nawierzchni, nawet jeśli temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach 10 – 15 stopni Celsjusza.

Wymiana opon to jednak nie jedyna rzecz o której musimy pamiętać przed sezonem zimowym.

Trudne warunki na drogach nie ułatwiają prowadzenia auta i często przyczyniają się do wypadków i kolizji.

Śnieg, lód oraz niskie temperatury sprawiają, że poruszanie się autem wymaga nie tylko większych umiejętności
i ostrożności, ale także odpowiedniego przygotowania samochodu.

Co prawda montowane obecnie w samochodach nowoczesne systemy zwiększające bezpieczeństwo kierowcy
i pasażera oraz zimowe opony w dużym stopniu chronią nas przed dotkliwymi konsekwencjami błędów kierowcy oraz złymi warunkami atmosferycznymi, jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i zwiększonej uwagi na drodze.

Zatem pamiętajmy o wymianie opon i odpowiednim przygotowaniu samochodu, szczególnie, przed czekającymi nas świąteczno – noworocznymi wyjazdami 🙂 🙂

Comments are closed.