„Dożynki Powiatowe Czarna 2023” – reportaż PTVR


W tym roku „Dożynki Powiatu Dębickiego” zostały zorganizowane w Gminie Czarna.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji rolników w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej.Uczestnicy dziękowali za zbiory i prosili o urodzaj w przyszłym roku.

Ksiądz Marcin Krępa –  proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przywitał wszystkich zebranych oraz  obecnych na Dożynkach parlamentarzystów, samorządowców i gości z całego regionu. 

Odświętnie ubrani przedstawiciele grup wieńcowych wnieśli do świątyni bogate i pomysłowe, misternie wykonane wieńce, które na zakończenie nabożeństwa zostały poświęcone.

Po Mszy Świętej barwny korowód udał się na Rynek w Czarnej, gdzie Józef Chudy – wójt Gminy Czarna wraz Piotrem Chęckiem – starostą Powiatu Dębickiego  oficjalnie powitali uczestników  „Dożynek Powiatowych 2023“ 🙂 🙂 🙂 .

Starosta Piotr Chęciek w swoim wystąpieniu podziękował rolnikom, sadownikom, hodowcom i przetwórcom z naszego powiatu.

Następnie odbył się tradycyjny „Ceremoniał Przekazania Chleba” z udziałem obu włodarzy oraz „Starostów Dożynek Powiatowych 2023“  – Marii Wałęgi z Jaźwin i  Łukasza Grzecha z Przerytego Boru, którzy wraz ze swoimi rodzinami prowadzą wielohektarowe, nowoczesne gospodarstwa rolne.

Starostowie „Święta Plonów“ przekazali staroście Piotrowi Chęćkowi oraz wójtowi Józefowi Chudemu – „bochen chleba“, który został rozdzielony pomiędzy uczestników uroczystości.

Atrakcją tegorocznych „Dożynek Powiatowych“ był koncert Mateusza Mijala, który zaśpiewał utwory miedzy innymi Zbigniewa Wodeckiego.

Występ został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność 🙂 🙂 🙂 .

Wszystkie uroczystości zostały bardzo starannie przygotowane przez organizatorów,a mieszkańcy naszego powiatu, którzy uczestniczyli w tej imprezie z pewnością bawili się doskonale 🙂 .

Zapraszamy Państwa na reportaż z „Dożynek Powiatowych 2023“ w Gminie Czarna
na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR w sieci kablowej Multimedia Polska oraz w Internecie 🙂 🙂 🙂 .

Comments are closed.