„Gala Wolontariatu 2023” w Dębicy

W Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się uroczysta „Gala Wolontariatu 2023”, podczas której nagrodzono osoby zaangażowane w działania na rzecz innych ludzi.Do tegorocznej edycji zgłoszono rekordową liczbę osób i grup.

Kapituła doceniła siedmiu indywidualnych wolontariuszy oraz sześć grup wolontariackich z terenu powiatu dębickiego.

Podczas Gali wręczono dyplomy i statuetki osobom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka.

Gościem Gali  był ks. Mirosław Tosza – założyciel Wspólnoty „Betlejem” w Jaworznie, który opowiedział młodzieży i zgromadzonym gościom o misji wspólnoty, realizowanych działaniach oraz osobach objętych wsparciem, a także o wolontariacie.

Jak podkreślali uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia „Gala Wolontariatu 2023” to  uhonorowanie działalności dobroczynnej oraz społecznej wielu osób, które pracują na rzecz innych ludzi i lokalnego społeczeństwa.

Na ogłoszony przez Stowarzyszenie ,,Uwierz w Siebie” konkurs zgłoszono w tym roku w sumie 31 osób i grup.

W kategorii uczeń szkoły podstawowej tytuł laureata Kapitała przyznała Alicji Więch -uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy i wyróżniła Stanisława Pietruchę ze Szkoły Podstawowej Nr 11.

Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych doceniono pracę i zaangażowanie Aleksandry Szewczyk – uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

Kapituła wyróżniła również Nikolę Kras z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu oraz Szymona Podrazę z dębickiego „Mechanika”.

W kategorii grupowej, wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężył Szkolny Klub Wolontariatu w Nagawczynie,
a wyróżnienie trafiło do Marceliny Czuchajewskiej i Anny Kopali – uczennic Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy.

Z kolei w kategorii wolontariusza dorosłego zwyciężyła Elżbieta Drąg ze Stowarzyszenia „Razem Zdziałamy Więcej” oraz Jakub Czapla z Latoszyna.

Kapituła konkursowa zadecydowała również, że w kategorii grupowej osób dorosłych Wolontariuszami 2023 roku zostali Instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

W części artystycznej wystąpiła Grupa „Safo”.

Comments are closed.