„Jak walczyć ze złym cholesterolem ?” – doradza dr n. farm. Lucyna Samborska

Miażdżyca, choroba wieńcowa, a nawet udar mózgu i zawał – takie mogą być konsekwencje niewłaściwego sposobu odżywiania, a co za tym idzie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi.Dr n. farm. Lucyna Samborska – członek Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej mówi „o sposobach na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem”.

Nigdy nie należy rezygnować z leków przepisanych przez lekarza, można się jedynie uzupełnić preparatami bez recepty.

Dr n. farm. Lucyna Samborska zachęca także do stosowania terapii wspomagającej w przypadku leczenia hipercholesterolemii.

Korzystne działanie mają także preparaty roślinne.

Problem podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi dotyczy ogromnej liczby Polaków, a wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z poziomu swojego cholesterolu 🙁 .

Niewłaściwy jadłospis, brak ruchu, stres 🙁 oraz palenie papierosów – to czynniki, które po wielu latach mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, a szczególnie niekorzystnie oddziałują na nasze serce i naczynia krwionośne.

Więcej o tym jak walczyć ze „złym cholesterolem” w kolejnym „Poradniku Medycznym dr n. farm. Lucyny Samborskiej” – tylko na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR w sieci kablowej VECTRA oraz Multimedia Polska, a także w Internecie.

Comments are closed.