„Koncert Noworoczny” w Domu Kultury MORS zorganizowany przez Szkołę Muzyczną w Dębicy

Występem chóru pod batutą Alicji Stasiowskiej – Piwowar rozpoczął się XVIII Koncert Noworoczny zorganizowany
przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy.Młodzi chórzyści wykonali utwory z lat 20 i 30 ubiegłego wieku.

„Koncert Noworoczny” który odbył się w Domu Kultury „MORS” przygotowany przez nauczycieli, absolwentów i uczniów zachwycił licznie zgromadzoną publiczność „różnorodnością zaprezentowanego repertuaru”.

Oprócz chóru wystąpiły trzy orkiestry: smyczkowa pod kierunkiem Marty Fortuny, dęta pod batutą Piotra Rysiewicza
i symfoniczna, którą pokierowała Anastasiia Vrublevska.

Publiczność, która licznie zjawiła się na koncercie mocno oklaskiwała duet akordeonowy w składzie: Łukasz Cebula, Paweł Kusion, który wykonał między innymi szlagiery muzyki filmowej.

Podczas „Koncertu Noworocznego” wystąpił także kwartet saksofonowy pod kierunkiem Dawida Pliskowskiego.

W trakcie tego wyjątkowego muzycznego przedstawienia „nie mogło zabraknąć solistki” 🙂 .

Pięknie zaprezentował się grupa rytmiczna dzieci przygotowana przez Beatę Parkosz.

Podobnie jak w latach ubiegłych Koncert Noworoczny z aktorskim polotem i wdziękiem poprowadziła Renata Żabicka, której żarty „jak zawsze” mocno rozbawiły publiczność.

Konferansjerka, a zarazem nauczycielka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy „zdradziła” 🙂 reporterom Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR „skąd czerpie inspirację do tworzenia nowych skeczy i żartów”.

Koncert Noworoczny 2023″ cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności dlatego artyści wystąpili dwukrotnie przy pełnej widowni Domu Kultury „MORS” .

Reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR gościli z kamerą w trakcie „pierwszej odsłony tej wyjątkowej muzycznej, noworocznej uczty” 🙂 🙂 🙂 „

Jak zawsze to wydarzenie zostało perfekcyjnie przygotowane przez organizatorów, czyli Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy 🙂 .

Comments are closed.